Dział: Wnętrza

Zielona limonka

wtorek, 20 marzec 2012 00:00

Projektując przestrzeń tego mieszkania chciałam uzyskać spójny charakter wnętrza, funkcjonalność oraz estetykę. Ważnym zabiegiem funkcjonalnym kształtującym obecny wygląd mieszkania, bylo zburzenie ściany dzielącej hol z aneksem kuchennym. Dzięki temu powstała wspólna przestrzeń, która umożliwiła mi przeniesienie lodówki częściowo do holu i powiększenie miejsca roboczego blatu kuchennego. Bryła szafy w holu jest od frontu zwykła szafą, a od strony kuchni - lodówką w zabudowie. Pomimo niewielkiej powierzchni salonu z aneksem kuchennym (16m2) udało się zaprojektować wygodne miejsce do spożycia posiłku - wyspę kuchenną z krzesłami, dużą kanapę z funkcją spania, biblioteczkę z telewizorem oraz miejsce do pracy przy stacjonarnym komputerze.

Cechą spinającą klimat wnętrza jest dominujący kolor zielonej limonki - ulubionej barwy właściciela - skontrastowanej ze uspokojnymi szarościami i bielami. Surowy, imitujący beton gres oraz szary tynk strukturalny kontastują z lakierowanymi na wysoki połysk powierzchniami szafek kuchennych, szaf i regałów. Całość ociepla dębowa podłoga panelowa.

Łazienka jest kompozycją płaszczyzn czerni i bieli wydobywających piękno ornamentu drzwiczek maskujacych grzejnik. Pod grzejnikiem znajduje się pralka ukryta za drzwiczkami.

Autor: Krystyna Źrałek

Inwestor: Prywatny

Powierzchnia: 37m2

Lokalizacja: Warszawa Włochy

Projekt: 2012

Realizacja: 2013

Ostatnio zmieniany środa, 18 marzec 2015 14:13